Peppersmith  žvýkačky a bonbóny

Peppersmith  žvýkačky jsou jiné než běžné žvýkačky, protože používáme vysoce kvalitní mátu peprnou, přírodní sapotovou šťávu a přísady pouze přírodního původu

 

Při výrobě našich žvýkaček nepoužíváme:Foto žvýkačky Peppersmith

  • umělé příchutě
  • barviva nebo konzervační přípravky
  • umělá sladidla (aspartam)
  • výrobky na petrochemické bázi

Naše žvýkačky Peppersmith jsou  lahodné a přirozeně osvěžující.

 

Foto žvýkačky Peppersmith 2

Žvýkačka Peppersmith je vyrobena z vybraných odrůd sicilských citrónů Femminello a Monachello nejvyšší kvality a dochucena charakteristickou anglickou mátou peprnou pěstovanou v Hampshire, která jí dodává typickou svěžest.
A jak se od naší firmy očekává, neobsahuje žádné umělé příchutě, barviva, konzervační přípravky ani aspartam.

 

Navíc místo sladidla obsahují žvýkačky xylitol, který doporučuje Britská asociace zubních lékařů, protože je ceněn pro svoji schopnost chránit zuby před zubním kazem a tvorbou plaku.

Ochutnejte žvýkačky s chuťově výrazným sicilským citrónem a skvělou anglickou mátou peprnou

Každé balení obsahuje 10 žvýkaček (15g).

 

Naše nové osvěžující Peppersmith mentolové bonbóny jsou také vyrobeny z máty peprné nejvyšší kvality a také je doporučuje Britská asociace zubních lékařů

Foto žvýkačky Peppersmith 3
Možná Vás překvapí, že to, co obvykle vyhodíte, když dožvýkáte žvýkačku, je už pouhých 25% z původní žvýkačky.
To znamená, že 75% žvýkačky tvoří ostatní ingredience, které sníte.

 

Stejně jako v případě žvýkaček Peppersmith je i u našich mentolových bonbónů Peppersmith důležité jejich složení

Foto žvýkačky Peppersmith 4Při výrobě našich produktů, ať už jde o pravou anglickou mátu peprnou nebo přírodní elastomer chicle nebo pro zuby neškodný xylitol, používáme zásadně nejkvalitnější ingredience, abychom docílili skvělé chutě a přistupovali zodpovědně k našim zákazníkům.
Na rozdíl od jiných firem chceme, aby naši zákazníci věděli, co naše produkty obsahují, a proto Vás informujeme o všech přísadách, které používáme.

Naše máta peprná (Mentha Piperita) a máta klasnatá (Mentha spicata) pocházejí z malé farmy v hrabství Hampshire.

Složeni Peppersmith bonbónů: Xylitol, Calcium stearate, Arabská guma, Citronový olej, Pepermintový olej, Carnauba vosk.
Hmotnost: 15g (25 bonbónů).

 

Naše ingredience

Máta

Naše máta peprná (Mentha Piperita) a máta klasnatá (Mentha spicata) pochází z malé farmy v hrabství Hampshire.

Máta peprná

Foto máty peprné s lahvičkou mátového oleje
Máta peprná je už po několik století považována za tradiční anglickou surovinu. Nejlepší máta na světě pocházela se slavného mitchamského trojúhelníku v hrabství Surrey, mezi městy Sutton, Kingston a Mitcham. Mnoho polí, na kterých rostla tradičně máta peprná, bylo po druhé světové válce zrušeno, protože byl hlad a na pole se muselo vysázet obilí.
Angličtí farmáři se snaží obnovit pěstování tradiční anglické máty peprné, protože je neobyčejně kvalitní a dodává našim žvýkačkám svěží chuť a přirozenou vůni na rozdíl od ostré chuti umělých příchutí.

 

 

Máta klasnatáMáta klasnatá

Pokud na své bylinkové zahrádce pěstujete mátu, bude to s největší pravděpodobností máta klasnatá. Nejlepší máta na světě pro přípravu domácí mátové omáčky – a taky k ochucení žvýkaček.  Tato máta je krásná, má osvěžující chuť a v porovnání s mátou peprnou má více kořenitou a trochu nahořklou chuť. Naše máta klasnatá pochází ze stejné farmy v hrabství Hampshire.

Postup zpracování máty pro výrobu našich žvýkaček a bonbónů

Celý postup je velice jednoduchý. Máta se sklízí v srpnu a hned po sklizni se z ní vyrábí náš mátový olej. Veškerý organický odpad při výrobě oleje se odváží zpět na pole, kde se rozhodí a používá k mulčování, jako kompost.

 

Citróny

Citróny jsou pro nás stejně jako máta důležitou surovinou s výraznou a osvěžující chutíFoto citronu na stromku

Existuje mnoho různých způsobů, jak vyrobit citrónovou příchuť, od citrónového prášku až po citrónové esence, ale my ji získáváme přímo z čerstvých citrónů.
A nejen tak z ledajakých citrónů. Naše citróny pocházejí ze Sicílie a asi se všichni odborníci shodnou, že sicilské citróny jsou ty nejlepší na světě. Používáme dvě vybrané odrůdy Femminello a Monachello, které jsou velmi oblíbené a vyhledávané pro obsah citralu a výbornou šťavnatou chuť. Na jedinečné chuti se podílí také skutečnost, že se sklízejí v zimě, když jsou nejšťavnatější.

 

Pryskyřice chicle

Foto stromu SapodillaPři výrobě našich produktů nepoužíváme uměle vyrobenou pryskyřici, ale chicle z přírodní sapotové šťávy tropického stromu sapodilla (Manilkara zapotta)

Chicle se odjakživa získávalo nařezáváním kůry tohoto stromu a my jej získáváme šetrným způsobem z deštných pralesů Střední Ameriky.
Chicle je nejen vynikající základní surovina pro výrobu žvýkaček, ale zároveň nepřímo pomáhá při záchraně tropických deštných pralesů tím, že si domorodci  uvědomují, že sapotová šťáva je pro ně zdrojem příjmů a proto zamezují kácení stromů na prodej palivového dříví nebo pozemků.
Velcí výrobci žvýkaček většinou používají místo chicle syntetické polymery, poněvadž je výroba umělé pryskyřice mnohem lacinější než sběr sapotové šťávy. Avšak my jsme si zvolili finančně náročnější přírodní ingredience.

 

Ostatní přísady

Výroba žvýkaček je poměrně složitý proces, ve kterém je důležité dosáhnout správné rovnováhy mezi chutí a texturou, aby nebyly příliš tvrdé, ale ani příliš měkké a podobně

Kromě máty, chicle a dřevního cukru používáme i jiné přírodní přísady.

Menthol (eukalyptové mentolové bonbóny)

Náš přírodní menthol pochází z máty a jeho krásně chladivé účinky se báječně hodí k chuti eukalyptu.

Arabská guma (žvýkačky a mentolové bonbóny)

Arabská guma je pryskyřice, která se získává z mízy akácie (Acacia Senegal) a používá se do našich produktů jako pojivo.
Do kůry stromu se udělají zářezy, ze kterých se pak odebírá pryskyřice a pouze mechanicky se čistí od případných nečistot jako jsou kousky větviček apod.

Arabskou gumu používáme jak při výrobě žvýkaček tak i mentolových bonbónů Peppersmith.

Karnaubský vosk (žvýkačky a mentolové bonbóny)

Hotové žvýkačky a bonbóny máčíme v karnaubském vosku, který brání vysychání. Vosk se získává z listů brazilské palmy (Copernicia cerifera).

Calcium stearát  (mentolové bonbóny)

Calcium stearát používáme při výrobě bonbónů, aby se ingredience nelepily na lis. V potravinářském průmyslu se používá mnoho látek živočišného původu, my ale dáváme přednost nejkvalitnějším přísadám rostlinného původu.

Rostlinný  glycerol (žvýkačky)

Glycerol je také látka přírodního původu a používá se jako zvlhčovadlo a změkčovadlo. K výrobě cukrovinek se v mnoha potravinářských firmách používá želatina živočišného původu, ale my dáváme přednost látkám rostlinného původu.

UhliČitan vápenatý (žvýkačky)

Uhličitan vápenatý (nebo křída) se používá k dosažení správné textury. Je skvělým pomocníkem, protože změkčuje přírodní chicle a způsobuje, že žvýkačka tolik nelepí. V přírodě se vyskytuje ve formě vápence a Vera Lynn o něm dokonce nazpívala i píseň.

Lecitin ze semen řepky olejky (žvýkačky)

Zdroj lecitinu hraje důležitou roli. Obvykle se získává ze sojových bobů, ale není snadné získat lecitin ze sóji, která nebyla geneticky modifikovaná nebo její pěstování nebylo na úkor kácení deštných pralesů. Proto používáme lecitin z geneticky nemodifikované řepky olejky pěstované v Evropě.

Logo fy. FeelGoodFamily